Nachtelijke plaatsing van liggers voor Bypass aan Schijnpoortweg
Meer over
In de nachten van 8 tot 11 december plaatsen we liggers voor de Bypass, de tijdelijke snelweg langs de R1. Om de veiligheid van passanten te garanderen, onderbreken we de Schijnpoortweg onder het viaduct van Merksem. We werken in fasen. Zowel autoverkeer als fietsers en voetgangers volgen een omleiding.
Na de opening van het noordelijk deel van de Bypass, de tijdelijke snelweg langs de R1, maken ook de werken aan de oostelijke Bypass vaart. Dat oostelijk deel loopt van de AFAS Dome (Sportpaleis) tot aan het Knooppunt Antwerpen-Oost. Tijdens de nachten van maandag 8 tot donderdag 11 december plaatsen we liggers voor de Bypass ter hoogte van de Schijnpoortweg. Die liggers moeten een draaibeweging maken over de Schijnpoortweg. Om de werken veilig uit te kunnen voeren, is de Schijnpoortweg enkele nachten onderbroken.
Omleiding voor auto’s, fietsers en voetgangers
We werken in twee fasen:
In de nacht van maandag 8 op dinsdag 9 december, tussen 20.00 uur en 5.30 uur, is de Schijnpoortweg gesloten in de rijrichting centrum. Je kan nog wel staduitwaarts rijden. De afrit Deurne is open, behalve voor verkeer dat linksaf de Schijnpoortweg wil nemen. De afsluiting van die linksaf op de afrit Deurne geldt vanaf 23.00 uur.
In de nachten van dinsdag 9 op woensdag 10 en woensdag 10 op donderdag 11 december, tussen 20.00 uur en 5.30 uur, is de Schijnpoortweg gesloten in beide rijrichtingen. De afrit Deurne is open, behalve voor verkeer dat linksaf de Schijnpoortweg wil nemen. De afsluiting van die linksaf op de afrit Deurne geldt vanaf 23.00 uur.
Neem voor je vertrekt een kijkje op Slim naar Antwerpen om de slimste route naar jouw bestemming te bepalen.
Lokaal autoverkeer volgt een omleiding via de Groenendaallaan – Noorderlaan – IJzerlaan – Slachthuislaan en omgekeerd. Fietsers en voetgangers volgen een omleiding achter het Sportpaleis en de Lotto Arena en langs het Lobroekdok. Onderaan dit artikel vind je omleidingskaarten voor beide fases.
Fiets- en voetpad aan kruispunt Slachthuislaan aangepast
We werken tijdens de drie nachten ook aan het fietspad op het kruispunt van de Slachthuislaan en de Schijnpoortweg. Daardoor is de oversteek aan de kant van Garrincha gesloten. Vanaf de kerstvakantie kan je aan dit kruispunt gebruik maken van een bredere oversteek voor fietsers en voetgangers.
In de nacht van maandag 8 op dinsdag 9 december, tussen 20.00 uur en 5.30 uur, is de Schijnpoortweg gesloten in de rijrichting centrum.
In de nachten van dinsdag 9 op woensdag 10 en woensdag 10 op donderdag 11 december, tussen 20.00 uur en 5.30 uur, is de Schijnpoortweg gesloten in beide rijrichtingen.